Hopp til innhold
  • England EN
  • +47 62 33 64 64
  • England EN
  • +47 62 33 64 64
  • Overnatting
    • Hotell
    • Hytter
    • Pakketilbud
  • Nyheter
  • Selskap
    • Bryllup
    • Selskap
  • Aktiviteter
  • Kurs og konferanse
  • Mat & drikke
  • Om oss
    • Om Sjusjøen
    • Online Booking
    • Transport
    • Om hotellet – personlig og historisk
    • Historien
    • Kontakt oss
Meny
  • Overnatting
    • Hotell
    • Hytter
    • Pakketilbud
  • Nyheter
  • Selskap
    • Bryllup
    • Selskap
  • Aktiviteter
  • Kurs og konferanse
  • Mat & drikke
  • Om oss
    • Om Sjusjøen
    • Online Booking
    • Transport
    • Om hotellet – personlig og historisk
    • Historien
    • Kontakt oss

Ny Food and Beverage Manager!

Vi er så heldig at vi har fått på plass Øyvind Sjøgren Johansen som ny food and beverage manager.

Øyvind forteller litt om sin bakgrunn:

«Jeg tok kokkefagbrev etter Læretid på Engebret Cafe i Oslo, Oslos eldste restaurant, masse lutefisk i julebordsesongen. I Oslo har jeg også jobbet ved Will`s Bar og restaurant som var et Fransk brasserie. Senere var jeg kokk og kjøkkensjef ved Restaurant New Orleans der det ble servert Creolsk og Cajun mat.
Deretter ble jeg ansatt som selger av råvarer til hotell og restaurant. Der jobbet jeg blant annet med salg av matvin og sjokolade.
I 2006 – 2018 drev jeg egen bedrift og var daglig leder og kjøkkensjef på et gardshotell og restaurant i Heidal. Det siste halvannet året har jeg vært resepsjonssjef på Thon Hotel Otta.»

Fremover

Øyvind har gjort seg noen tanker om hvordan han ønsker å jobbe:
«Først må jeg si at jeg er veldig fornøyd med å være tilbake i restaurant og kjøkken. Videre jobber jeg med å finne en matidentitet, jeg ønsker at vi skal bli tydeligere på hva gjestene kan forvente å få servert hos oss. Så langt kan vi vel si at vi satser på det nordiske kjøkken, hvor vi har plass til tradisjoner samtidig som vi kan leke oss litt og prøve nye kombinasjoner og teknikker. Vi ønsker å bruke lokale råvarer i langt større grad en tidligere, både spesialiteter som lokale oster og meieriprodukter, grønnsaker fra lokale bønder, og kjøtt fra lokale produsenter, sammen med andre norske og kortreiste råvarer som gjerne har en historie bak seg som vi kan være med på å formidle videre. Selv er jeg glad i rene smaker, som er gjenkjennbare og som ikke slår hverandre i hjel.»

Øyvind ønsker at gjestene i spisesalen skal kjenne igjen en matfilosofi, få formidlet historiene vi ønsker å fortelle, og ønske seg mer av det etter å ha besøkt oss.

Velkommen til bords!

Rustad Hotell & Fjellstue

  • N-2612 Sjusjøen
  • 62 33 64 64
  • [email protected]
Booking

Aktuelt

Pakker- Aktuelt

Tilbud påsken 2021

Kom til Sjusjøen i påsken og opplev noen av verdens beste langrennsløyper, god mat, og hjemmekoselig stemning.
Les mer
Pakker- Aktuelt

Tilbud vinterferien

Kom til Sjusjøen i vinterferien. Vi kan tilby god mat, hyggelige omgivelser og fantastiske langrennsløyper rett utenfor døra. Velkommen hjem til oss på fjellet!
Les mer
Aktuelt- Mat og drikke

Servering vinterferien 2021

Vi har åpent alle dager og serverer lunsj, middag og har åpen kafe.
Les mer
Pakker- Aktuelt

Vinterpakker – tilbud

Vi har satt sammen en fin pakke med mat og overnatting med naturen og løypene rett utenfor døra.
Les mer
Aktuelt- Mat og drikke

Meny vinterferien

Hos oss får du en variert lunsj- og middagsmeny basert på gode kortreiste råvarer. Vi har også en barnemeny.
Les mer
Aktuelt- Mat og drikke

Vintermeny

Vi har satt sammen en variert og smakfull vintermeny. Husk å bestille bord på forhånd hvis du ikke bor på hotellet. Velkommen til bords!
Les mer
Aktuelt

Velkommen til oss!

Vi gjør oss nå klar for julen og vinteren og håper å se mange besøkende her hos oss. Selv om vi vil savne våre utenlandske stamgjester, håper vi nå å kunne få anledning til å ønske nye gjester velkommen til Rustad.
Les mer
Aktuelt- Rustad Hotell

Om hotellet – personlig og historisk

Rustad Hotell & Fjellstue Hotellet ligger på Sjusjøen, 18 km fra Lillehammer, 830 m.o.h.
Les mer
Aktuelt- Rustad Hotell

Om Sjusjøen

Sjusjøen ligger bare 25 minutter fra Lillehammer og har ideelle forhold for deg som liker å være ute.
Les mer
Vinter- Aktuelt

Kanefart i vinterferien

Bli med på en fin naturopplevelse sammen med familien og hestene. Kanefart er en aktivitet som passer for alle.
Les mer
Aktuelt- Pakker

Firmatur med hundekjøring

Hva med å kombinere møtet med hundekjøring, god mat, frisk luft og sosialt samvær?
Les mer
Aktuelt- Historisk

De har vært gjester hos oss 40 og 50 år på rad!

Ellen og Steen Nissen har feriert på Rustad 50 år på rad, Grete og Svend Erik Hesselsøe har feriert der i 40. Hvert eneste år i januar setter de fire danskene kursen mot fjellstua på Sjusjøen.
Les mer
Aktuelt- Kurs og konferanse

Kurs og konferanse

Hos oss finner du alt på ett sted. Her kan du overnatte, spise, ha møter og aktiviteter.
Les mer
Aktuelt- Historisk

Livet som hotellvertinne

Helt tilfeldig kom Annie Nielsen til Sjusjøen Turisthytte i 1969. Hun bodde i Danmark og hadde tenkt  å reise til Amerika, hun måtte bare vente en stund på visum og reisedokumenter som skulle bli klargjort.
Les mer
Aktuelt

Retningslinjer – covid 19

Vi ønsker å gjøre ditt opphold hos oss så trygt som mulig, her finner du våre retningslinjer.
Les mer
Aktuelt

Oppussing

Hotellet er fra 1935 og består av en stor bygningsmasse. Dette krever mye og vi har de siste årene vært gjennom omfattende vedlikeholdsprosjekter.
Les mer

Rustad Hotell & Fjellstue

  • Alm Sætergutu 51
  • N-2612 Sjusjøen
  • +47 62 33 64 64
  • [email protected]
  • Org nr: 937205961
  • Personvern

Om Rustad Hotell og Fjellstue

Rustad Hotell & Fjellstue ligger på Sjusjøen, 18 km fra Lillehammer, 830 m.o.h. Hotellet er et sted med miljø og sjel drevet i generasjoner. Moderne standard gir deg full komfort og god mat er vårt varemerke.
Vi har 84 senger fordelt på 44 rom i forskjellige prisklasser.